Home Contact Sitemap

Strona Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
w Piotrkowie Trybunalskim

www.zposp-pt.org.pl

Kategorie


Zapowiedzi

27 marca odbędą się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, rozpoczęcie godz. 9.00Publikacja „O Piotrkowskiej Straży Pożarnej"

W połowie grudnia b.r. ukazała się publikacja pt. „O Piotrkowskiej Straży Pożarnej”
autorstwa Andrzeja Pola.
Piotrkowska Straż Pożarna nie jest tu nazwą własną, lecz jak wyjaśnia autor, określa całą piotrkowską wspólnotę strażacką na przestrzeni prawie 150 lat, na która składało się ponad dwadzieścia różnych formacji.
Jest to rys historyczny, począwszy od 1878 r. a kończąc na współczesności, zjawisk, procesów przemian strażackich celów, wyposażenia i składów osobowych. Książka zawiera m.in. indeks piotrkowskich strażaków ochotników w latach 1878 – 1950.

Książka trafi do ponad pięćdziesięciu bibliotek w kraju i regionie.

Zarząd Wojewódzki Związku OSP w Łodzi, Zarząd Powiatowy Związku OSP w Piotrkowie Trybunalskim, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej – Oddział Ratownictwa Wodnego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim składa wielkie podziękowania Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie, Staroście Piotrkowskiemu, Burmistrzom Wolborza, Sulejowa oraz Wójtom Moszczenicy, Woli Krzysztoporskiej, Łęk Szlacheckich i Gorzkowic za finansową pomoc w wydaniu tej książki.

2021-12-16Adres biura Zarządu:
97-300 Piotrków Trybunalski ul. Jagiellońska 11
adres mailowy: zposp.piotrkow@gmail.pl